gallery/gerb_.ukraine.2

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

gallery/facebook-icon-preview-1

Введите текст

gallery/си-уэт-коровы-черный-71192516
gallery/542096542 (1)
gallery/31437146-medical-sign-family-health-care-black-icon

ДЕРЖСАНЕПІДНАГЛЯД

БЕЗПЕЧНІСТЬ ХАРЧОВИХ

ПРОДУКТІВ ТА ВЕТЕРИНАРНА

МЕДИЦИНА

УПРАВЛІННЯ

ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

gallery/си-уэт-трактора-на-бе-ой-пре-посы-ке-54263188

РЕЄСТРАЦІЯ С/Г ТЕХНІКИ

gallery/depositphotos_170050100-stock-illustration-judge-gavel-icon-vector-illustration

ЗАХИСТ СПОЖИВАЧІВ

КОНТРОЛЬ У СФЕРІ

ЦІНОУТВОРЕННЯ

gallery/цены

УПРАВЛІННЯ

ДІЯЛЬНІСТЬ

УПРАВЛІННЯ

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

КОНТАКТИ

Новини

     Лейкоз великої рогатої худоби - сучасна проблема у тваринництві

     Волноваське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області провело аналіз досліджень на лейкоз великої рогатої худоби в господарствах приватного сектору району. В минулому 2019 році у 70 населених пунктах району було досліджено 1379 голів корів, виявлено реагуючих – 19 голів, а в 2020 році у 66 населених пунктах досліджено 1268 корів та виявлено реагуючих – 14 голів. Власники тварин несуть матеріальні збитки через передчасну вибраковку тварин, недоотримання приплоду і молока. Молоко хворих тварин, особливо в сирому вигляді, без термічної обробки заборонено вживати в їжу людині та у корм тваринам. Утримувати таких тварин небезпечно, це приводить до зараження інших сприйнятливих тварин.


     Завдяки копіткий праці ветеринарних фахівців району переважна більшість населених пунктів вільні від лейкозу великої рогатої худоби. Але пильність втрачати не можна, адже поодинокі випадки захворювання час від часу ще зустрічаються.
Основною задачею ветеринарних фахівців є повне оздоровлення великої рогатої худоби. Для цього необхідно проводити щорічні дослідження тварин, що дасть можливість виявити хворих на лейкоз тварин та ізолювати їх від здорових. Саме ізолювання інфікованих тварин від неінфікованих, на підставі результатів досліджень, і подальше їх виведення із розведення та заміна на здорове поголів’я залишаються основними методами боротьби з лейкозом великої рогатої худоби.


     Оздоровлення великої рогатої худоби від лейкозу є вагомим чинником економічної та епізоотичної стабільності у нашому районі.