gallery/gerb_.ukraine.2

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

gallery/facebook-icon-preview-1

Введите текст

gallery/си-уэт-коровы-черный-71192516
gallery/542096542 (1)
gallery/31437146-medical-sign-family-health-care-black-icon

ДЕРЖСАНЕПІДНАГЛЯД

БЕЗПЕЧНІСТЬ ХАРЧОВИХ

ПРОДУКТІВ ТА ВЕТЕРИНАРНА

МЕДИЦИНА

УПРАВЛІННЯ

ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

gallery/си-уэт-трактора-на-бе-ой-пре-посы-ке-54263188

РЕЄСТРАЦІЯ С/Г ТЕХНІКИ

gallery/depositphotos_170050100-stock-illustration-judge-gavel-icon-vector-illustration

ЗАХИСТ СПОЖИВАЧІВ

КОНТРОЛЬ У СФЕРІ

ЦІНОУТВОРЕННЯ

gallery/цены

УПРАВЛІННЯ

ДІЯЛЬНІСТЬ

УПРАВЛІННЯ

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

КОНТАКТИ

Новини

     COVID-19 – Ваші здоров’я та безпека у Ваших руках !!!

     З кінця минулого року світ увійшов в масштабну пандемію, яку ми наразі знаємо як COVID-19. Незважаючи на сподівання людства на те, що хвороба відступить, вона продовжує свою чорну справу. І всім нам необхідно це враховувати і захищати себе та оточуючих, щоб не захворіти.


     Станом на 6 жовтня 2020 року в Україні зафіксовано 4348 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, в тому числі у Донецькій області - 246 випадків за добу. На території Лиманської ОТГ з початку пандемії зафіксовано143 випадки, з них летальних - 3. З 5 жовтня, згідно рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, 12 міст та районів Донецької області, в тому числі і м. Лиман, віднесені до «жовтої» зони, терміном на 14 днів.


     80% випадків зараження інфекцією є легкими або безсимптомними, у 15% випадків є тяжке протікання, яке вимагає кисневої терапії, і 5% є критичними випадками, які вимагають штучної вентиляції легень. Ці важкі і критичні випадки інфекції більш серйозніші, ніж спостерігаються при грипі.


     У діючих нормативно-правових актах України щодо попереджень епідускладнень від поширення пандемії прописані алгоритми щодо профілактики коронавірусної хвороби і вони не є складними. Але скрізь ми бачимо нехтування цими правилами про що, нажаль, свідчить швидке зростання кількості хворих та негативних наслідків від цього захворювання. Лиманське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби приймає участь у комісійних перевірках щодо виконання протиепідемічних заходів у закладах освіти, об’єктах торгівлі, громадського харчування, соціально-побутової сфери, продовольчих ринків тощо. За порушення умов карантину застосовуються заходи адміністративного впливу, виносяться постанови про накладання штрафу, але хіба сума штрафу за дотримання нескладних протиепідемічних правил може порівнятись зі здоров'ям людини, а в деяких випадках - і з її життям? Тому звертаємо Вашу увагу на статистику щодо захворюваності на COVID-19 та необхідність дотримання встановлених протиепідемічних правил та заходів.


     Як же себе захистити від вірусних інфекцій?
 Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям, забезпечте повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та підтримуйте водний баланс організму.
 Перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті у вдягнутих засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, при необхідності, - проводьте їх заміну, як тільки вони стануть вологими чи забрудняться.
 Дотримуйтесь мінімальної соціальної дистанції у 1,5 метра.
 Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.
 Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни (при кашлі та чханні прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх водою з милом.
 У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря. Якщо Ви виявили в себе ознаки COVID-19 (порушення відчуття смаку та нюху, діарея тощо) найперше, що потрібно зробити - зателефонувати своєму сімейному лікарю. Запам’ятайте, що жоден стандарт не передбачає, що хворий самостійно повинен їхати до сімейної амбулаторії та стояти там у черзі.
 Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ, тобто з тими, хто має симптоми застуди.
 Уникайте дотиків до свого обличчя. Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота.
 Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Тимчасові рекомендації для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:
 - Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.
 - Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому.
 - Варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення.
 - Працівники мають регулярно обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.


     Критерії за якими людина може вважатися контактною:
• Особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19.
• Особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання).
• Особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту.
• Особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок).
• Особа перебувала у закритому середовищі (наприклад аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру.
• Контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19.
• Якщо тяжкість симптомів (наприклад частий кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.
Чим схожі COVID-19 і віруси грипу?


     По-перше, COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання, яке представляє собою широкий спектр захворювань від безсимптомного або легкого до важкого захворювання і смерті.


     По-друге, обидва віруси передаються при контакті, повітряно-крапельним шляхом. В результаті ті ж заходи громадської охорони здоров'я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету (кашель в лікоть або в одноразову серветку), є важливими діями, які можуть попередити інфекцію.


     Чим відрізняються COVID-19 і віруси грипу?


     Швидкість передачі є важливою відмінністю між двома вірусами. Грип має більш короткий середній інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і більш короткий послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж у вірусу COVID-19. Послідовний інтервал для вірусу COVID-19 оцінюється в 5-6 днів, в той час як для вірусу грипу послідовний інтервал становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID-19. Передбачається, що число осіб, яких може інфікувати одна захворіла людина - для коронавірусу SARS-CoV-2 становить від 2 до 2,5, що вище, ніж для грипу.