gallery/gerb_.ukraine.2

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

gallery/facebook-icon-preview-1

Введите текст

gallery/си-уэт-коровы-черный-71192516
gallery/542096542 (1)
gallery/31437146-medical-sign-family-health-care-black-icon

ДЕРЖСАНЕПІДНАГЛЯД

БЕЗПЕЧНІСТЬ ХАРЧОВИХ

ПРОДУКТІВ ТА ВЕТЕРИНАРНА

МЕДИЦИНА

УПРАВЛІННЯ

ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

gallery/си-уэт-трактора-на-бе-ой-пре-посы-ке-54263188

РЕЄСТРАЦІЯ С/Г ТЕХНІКИ

gallery/depositphotos_170050100-stock-illustration-judge-gavel-icon-vector-illustration

ЗАХИСТ СПОЖИВАЧІВ

КОНТРОЛЬ У СФЕРІ

ЦІНОУТВОРЕННЯ

gallery/цены

УПРАВЛІННЯ

ДІЯЛЬНІСТЬ

УПРАВЛІННЯ

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

КОНТАКТИ

Новини

     Як захистити худобу від заразного вузликового дерматиту

     Заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби (ЗВД ВРХ) — це хвороба, яка вражає велику рогату худобу і характеризується лихоманкою, пригніченням, утворенням на шкірі вузликів і набряків, збільшенням лімфатичних вузлів, а також утворенням вузликів на слизових оболонках, виділеннями з носової порожнини і очей, патологічним виділенням молока (лакторея), набряками на кінцівках та кульганням.


     Клінічні ознаки яскраво виражені у дійних корів на піку лактації, а також у молодих телят.


     Хвороба реєструється в Африці і на Близькому Сході, в останні роки спалахи були зареєстровані в Туреччині, а починаючи з 2015 року — в Греції, з наступним поширенням у 2016 — до Болгарії та Македонії.З січня 2017 року не благополучними також є Туреччина та Росія.


     ЗВД ВРХ зумовлює економічні збитки внаслідок виробничих втрат (наприклад, лакторея, зниження якості шкур), карантинних і торгових обмежень, запроваджених на заражених територіях.


     Передача: Вірус передається трансмісивно, переважно механічним шляхом при укусах комах-переносників (комарі, мухи, кліщі), занесених із зараженої території вітром або в транспортних засобах та через контаміновані ін'єкційнї голки. Занесення заражених переносників відбувається в теплу пору року, коли цьому сприяють умови (температура, волога тощо). Збудник захворювання може також поширюватися через забруднені корми, воду, обладнання та інвентар. Вірус не передається людині.


     Клінічні ознаки й діагностика: вузлики розміром 5-50 мм (округлої форми, що піднімаються над шкірою) з'являються через 2 дні після початку лихоманки на шкірі голови, шиї, вимені, статевих органів, промежини й кінцівок. Вони можуть бути поодинокими або по всьому тілу, можуть зникати чи утворювати виразки з наступним загоюванням з утворенням рубців. Клінічний діагноз підтверджується результатами лабораторних досліджень зразків крові і тканини ушкодженої шкіри.
Лікування заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби не розроблено.


     Як Ви можете захистити свою тварину?
● Купуйте худобу лише у надійних постачальників. Усі новоприбулі тварини підлягають обов’язковому профілактичному карантинуванню на 30діб. При підозрі або спалаху хвороби переміщення тварин заборонено.
● Виведення тварин на пасовище дозволяється лише після обробки їх засобами що забезпечують захист від укусів комах.
● Регулярно обробляйте їх надійним репелентом протягом усього пасовищного періоду (травень-вересень) для відлякування кровососних комах, які харчуються ураженими відмерлими клітинами та здатні передавати вірус здоровим тваринам.
● Регулярно проводьте заходи, спрямовані на знищення стаціонарних ареалів мешкання комах.
● Перед постановкою на стойлове утримання велика рогата худоба підлягає обов’язковому клінічному огляду, а тваринницькі приміщення профілактичній дезінсекції.


     Таким чином недотримання належних умов утримання ВРХ збільшує ризик зараження тварин. Профілактичні заходи підвищують рівень захисту від заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби.