gallery/gerb_.ukraine.2

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

gallery/facebook-icon-preview-1

Введите текст

gallery/си-уэт-коровы-черный-71192516
gallery/542096542 (1)
gallery/31437146-medical-sign-family-health-care-black-icon

ДЕРЖСАНЕПІДНАГЛЯД

БЕЗПЕЧНІСТЬ ХАРЧОВИХ

ПРОДУКТІВ ТА ВЕТЕРИНАРНА

МЕДИЦИНА

УПРАВЛІННЯ

ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

gallery/си-уэт-трактора-на-бе-ой-пре-посы-ке-54263188

РЕЄСТРАЦІЯ С/Г ТЕХНІКИ

gallery/depositphotos_170050100-stock-illustration-judge-gavel-icon-vector-illustration

ЗАХИСТ СПОЖИВАЧІВ

КОНТРОЛЬ У СФЕРІ

ЦІНОУТВОРЕННЯ

gallery/цены

УПРАВЛІННЯ

ДІЯЛЬНІСТЬ

УПРАВЛІННЯ

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

КОНТАКТИ

Новини

     Запобігання мору риби

     Спеціалісти Волноваського районного управління Головного управління Держпродспожислужби в Донецькій області та Волноваської районної державної лікарні ветеринарної медицини провели розслідування випадку мору риби (з відбором проб для лабораторних досліджень) на водоймищі у селі Новопавлівка.


     При комісійному обстежені встановлена причина мору риби - літня задуха, що підтверджено лабораторно, тобто, - нехватка кисню у воді внаслідок підвищення її температури, розмноження синьо-зелених водоростей тощо. В літній період водойма «цвіте», а водорості виділяють токсичні продукти, що, у свою чергу, призводить до зниження розчинного кисню у воді.


     Рибам, як і переважній більшості живих істот, для підтримання життя потрібен кисень, який є важливим та незамінним у процесах дихання, обміну речовин в організмі.
Влітку кисень поступає у воду з атмосфери та виділяється водними рослинами, він витрачається при окисленні мулу, а також біологічному розпаді водних тварин і рослин, що відмирають, і при диханні водних організмів. Нестача кисню у воді викликає занепокоєння у риби, вона починає посилено рухатися, у зв'язку з чим потреба у кисні збільшується.


     Спеціалісти управління і лікарні надали рекомендації та роз’яснення органам місцевої влади та суб’єктам господарювання: літній замор риби не є хворобою і його профілактика - це суто господарські заходи.


     Користувачам водних об'єктів необхідно щоденно спостерігати за станом водоймища та щодо встановлення невластивої поведінки та/або замору риби.
Для профілактики та запобігання замору риби необхідно проводити ряд комплексних господарських заходів, а саме:
профілактично обробляти водойми по воді негашеним вапном, для зменшення чисельності водоростей;
рекомендовано зариблювати водойму товстолобиком, білим амуром та, при цьому, необхідно врахувати, що їх чисельність не може була завищеною, оскільки це також може привести до негативних наслідків;
для особливо швидкого збільшення вмісту кисню застосовується «перелопачування» води мотопомпою;
при сильному цвітіні синьо-зелених водоростей застосовується рівномірне обприскування водойми мідним купоросом, відповідно до затверджених методик.


     Збережемо РАЗОМ рибні запаси від задухи в літку!