ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Введите текст

ДЕРЖСАНЕПІДНАГЛЯД

БЕЗПЕЧНІСТЬ ХАРЧОВИХ

ПРОДУКТІВ ТА ВЕТЕРИНАРНА

МЕДИЦИНА

УПРАВЛІННЯ

ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

РЕЄСТРАЦІЯ С/Г ТЕХНІКИ

ЗАХИСТ СПОЖИВАЧІВ

КОНТРОЛЬ У СФЕРІ

ЦІНОУТВОРЕННЯ

УПРАВЛІННЯ

ДІЯЛЬНІСТЬ

УПРАВЛІННЯ

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

КОНТАКТИ

Новини

     Весняні контрольні обстеження

     На території області триває сезон весняно-польових робіт. Одним із основних питань під час проведення комплексу весняно-польових робіт є захист посівів від шкідливих організмів, тому слід особливу увагу приділити плануванню застосування пестицидів на посівах. Планувати застосування пестицидів слід з урахуванням цілого комплексу шкідників, хвороб та забур’яненості посівів.

     Разом з весняним відновленням вегетації озимих культур активізуються й різноманітні шкідники. З метою аналізу фітосанітарного стану агроценозів та визначення обсягів захисту посівів від шкідливих організмів спеціалісти відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків і відділу контролю за обігом засобів захисту рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області проводять в базових та інших господарствах області весняні ґрунтові розкопки та обстеження полів, садів, лісосмуг, неорних земель, інших сільськогосподарських угідь на виявлення заселення їх шкідниками та ураженість хворобами відповідно до Методичних рекомендацій щодо складання прогнозу розвитку та обліку шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин. Ґрунтові розкопки проводяться щорічно для визначення видового складу, щільності, вікового стану та інших показників популяцій шкідників, що зимують в ґрунті. Своєчасне та якісне проведення весняних ґрунтових та візуальних обстежень дає змогу спрогнозувати фітосанітарний стан агроценозів на весь вегетаційний період та ефективно спланувати майбутні заходи захисту рослин для мінімілізації негативної дії шкідливих організмів на врожай.

     Крім ґрунтових розкопок, протягом вегетаційного періоду спеціалістами управління постійно здійснюються систематичні обстеження сільськогосподарських угідь, посівів, насаджень, рослинності закритого ґрунту на наявність шкідників, збудників хвороб, бур’янів та моніторингу виявлення карантинних організмів, як візуально так і за допомогою феромонних пасток. У разі виявлення загрозливої чисельності (вище за рівень економічного порогу шкодочинності ЕПШ), керівникам господарств своєчасно надаються сигналізаційні повідомлення та рекомендації, щодо захисту рослин від шкідливих організмів з урахуванням регламентів застосування засобів захисту рослин.

     Одним із важливих факторів з підвищення врожайності і поліпшення якості сільськогосподарської продукції є своєчасне і якісне проведення боротьби з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур з застосуванням інтегрованої системи, тобто раціонального поєднання існуючих хімічних, біологічних і агротехнічних заходів, з урахуванням чисельності і строків появи шкідників та наявності в природі корисних ентомофагів. Тому, перш ніж приступати до обробки сільськогосподарських культур і земельних угідь пестицидами, потрібно обов`язково провести їх обстеження для визначення чисельності шкідників і корисних організмів та встановлення доцільності застосування хімічних засобів.