ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Введите текст

ДЕРЖСАНЕПІДНАГЛЯД

БЕЗПЕЧНІСТЬ ХАРЧОВИХ

ПРОДУКТІВ ТА ВЕТЕРИНАРНА

МЕДИЦИНА

УПРАВЛІННЯ

ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

РЕЄСТРАЦІЯ С/Г ТЕХНІКИ

ЗАХИСТ СПОЖИВАЧІВ

КОНТРОЛЬ У СФЕРІ

ЦІНОУТВОРЕННЯ

УПРАВЛІННЯ

ДІЯЛЬНІСТЬ

УПРАВЛІННЯ

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

КОНТАКТИ

Новини

     Інформація про результати діяльності з державного ринкового нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області 

за 1 півріччя 2021 року

     На підставі Секторального плану державного ринкового нагляду на 2021 рік, затвердженого Головою Держпродспоживслужби 30.11.2020, спеціалістами ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області (далі- Головне управління) протягом 1 півріччя 2021 року здійснено 18 перевірок характеристик продукції, з них 13 планових та 5 позапланових перевірок.


     За результатами Головним управлінням винесено всього 104 рішення щодо вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, а саме:
- 16 рішень щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності (іграшки, мийні засоби, електрообладнання);
- 17 рішень щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами (мийні, іграшки, взуття);
- 19 рішень щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку (мийні засоби, іграшки, взуття, електрообладнання);
- 1 рішення щодо заборони надання продукції на ринку (електрообладнання);
- 27 рішень про внесення змін до рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів (мийні засоби, електрообладнання);
- 24 рішення про скасування рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів (іграшки, електрообладнання, мийні засоби, взуття).


     За результатами аналізу повідомлення 1 суб’єкта господарювання про виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, органом ринкового нагляду проведено 1 перевірку стану виконання суб'єктом господарювання цих рішень.


     Всі інші рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, термін виконання яких настав, виконані повністю, результативно.


     Двічі, 25.02.2021 та 15.03.2021, оголошувались відкриті торги на закупівлю Лабораторних послуг за кодом ДК 021:2015 – 71900000-7 щодо проведення незалежної експертизи (випробувань) в ході здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про захист прав споживачів та ринковий нагляд. Вперше (16.03.2021) та вдруге (31.03.2021) торги не відбулися через відсутність достатньої кількості учасників. Після чого, 27.04.2021, завершено переговорну процедуру та укладений договір із ДП «Укрметртестстандарт». Протягом 1 півріччя 2021 року відповідно до бюджетної програми КПКВК 2809040 «Проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду)» за напрямком використання бюджетних коштів: «Оплата послуг з проведення лабораторних та інструментальних досліджень, випробувань, вимірювань, експертизи під час здійснення державного ринкового нагляду» для проведення лабораторних досліджень відібрано 2 зразка продукції (іграшки, електрообладнання. Випробування тривають.


     Протягом попереднього 2020 року, проводились лабораторні дослідження відповідно до бюджетної програми КПКВК 2809040 «Проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду)» за напрямком використання бюджетних коштів: «Оплата послуг з проведення лабораторних та інструментальних досліджень, випробувань, вимірювань, експертизи під час здійснення державного ринкового нагляду. Для проведення лабораторних досліджень у 2020 р. відібрано 28 зразків продукції (іграшки, електрообладнання).
Використано бюджетних коштів на лабораторні дослідження всього 176 561,71 грн., з них: вартість послуг з випробувань 28 зразків – 168 468 грн., вартість транспортування зразків – 1 074,00 грн., вартість безпосередньо зразків – 7 019,71 грн.

     До відшкодування за дослідження зразків (електричне та електронне обладнання, іграшки), які за результатами лабораторних досліджень не відповідали встановленим вимогам, суб’єктам господарювання направлено вимоги Головного управління на загальну суму 169 555,71 грн., з них: вартість послуг з випробувань зразків – 162 282 грн., вартість транспортування – 1064 грн., вартість зразків – 6 209,71 грн. Відшкодування здійснено в повному обсязі.
Таким чином, всі витрачені кошти на: безпосередньо зразки, які за результатами досліджень не відповідали встановленим вимогам; вартість досліджень цих зразків та вартість їх транспортування до лабораторії, добровільно відшкодовані суб’єктами господарювання на відповідні р/рахунки Державної казначейської служби.
Всього, протягом 1 півріччя 2021 року, за результатами виявлених в ході перевірок характеристик продукції порушень, Головним управлінням накладено штрафних санкцій на загальну суму 153 тис. грн.


     Інформацію про проведені перевірки внесено до національної інформаційної системи державного ринкового нагляду та системи взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик (далі-ІТС НРН та СОВС).


     Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління, з метою оперативного реагування, щоденно здійснювався моніторинг повідомлень в системі ІТС НРН та СОВС, проводився щоденний аналіз рішень територіальних органів ринкового нагляду про вжиття обмежувальних, корегувальних заходів, які розміщені в системі ІТС НРН.


     Відповідно до секторального плану на 2021 рік, протягом 1 півріччя 2021 року проведено 4 дослідження (вивчення) стану споживчого ринку в містах Костянтинівка, Дружківка, Бахмут, Покровськ Донецької області та виявлення місця розміщення продукції, зокрема приділялася особлива увага виявленню небезпечної іграшки-конструктора "Неокуб" та іграшок-конструкторів, в складі яких є деталі, зокрема магнітні елементи, невеликих розмірів. Інформацію висвітлено на сайті Головного управління в розділі «Новини».
В ході досліджень стану споживчого ринку, в закладах роздрібної торгівлі, зокрема таких, що належать фізичним особам-підприємцям, комунальним підприємствам, товариствам з обмеженою відповідальністю та інш., зверталась увага: на наявність супровідної інформації на ярлику або пакуванні продукції; на наявність маркування відповідно до вимог технічних регламентів щодо характеристик продукції.
Протягом 1 півріччя 2021 року фахівцями відділу ринкового та метрологічного нагляду Головного управління, у взаємодії із державними органами та органами місцевого самоврядування, з метою проведення спільної роз’яснювальної роботи, зокрема, щодо виконання Плану заходів з реалізації першого етапу (до 2022 року) Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.01.2020 № 1585-р та Плану роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області на 2021 рік, проводились семінари-наради, лекції, навчання за участю суб’єктів господарювання, їх представників; фахівців органів місцевого самоврядування; зацікавлених осіб; представників засобів масової інформації з питань дотримання Законів України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», «Про загальну безпечність нехарчової продукції».


     З вищезазначених питань, за звітний період, з урахуванням чинних протиепідемічних обмежень, проведено 2 семінари-наради, лекції:
12.03.2021,- семінар-нарада у Сіверській міській раді (ОТГ) Бахмутського району;
15.03.2021,- виховний захід у Маріупольському електромеханічному технікумі.
Інформацію про заходи висвітлено на офіційному веб-сайті Головного управління, сайтах органів місцевого самоврядування та через ЗМІ.

     Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»; листа Мінекономіки від 19.03.2020 № 2112-11/19052-03 «Щодо протидії поширенню коронавірусу COVID-19»; згідно наказу Держпродспоживслужби від 17 березня 2020 року № 231 «Про організацію заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 в територіальних органах Держпродспоживслужби, державних установах та підприємствах, що належать до сфери її управління», з початком карантинних заборон та обмежень відповідно до рівня епідемічної небезпеки, проведення більшості заходів у Головному управлінні, у тому числі, із роз’яснювальної роботи та взаємодії та комунікацій, переведено в он-лайн режим.


     Протягом 1 півріччя 2021 року проводилась роз’яснювальна робота з висвітлення актуальних питань державного ринкового нагляду у розділі державний ринковий нагляд управління захисту споживачів на офіційному веб-сайті Головного управління та через ЗМІ.


     Зокрема, в черговий раз, нагадано суб’єктам господарювання, що інформація про продукцію, яка надається на ринку України та підпадає під дію Технічних регламентів, має надаватися українською мовою.


     Систематично проводилась робота з оновлення та актуалізації інформації про нормативно-правові акти, що регулюють діяльність у сфері державного ринкового нагляду на офіційному веб-сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області у розділі управління захисту споживачів - державний ринковий нагляд.
Зазначена роз’яснювальна робота проводилась з метою: навчити суб’єктів господарювання працювати на ринку України згідно з вимогами законодавства; сприяти прозорості ринку та усвідомленню суб’єктами господарювання своєї відповідальності перед споживачами (користувачами) та партнерами; не допустити дискримінацію суб’єктів господарювання та недобросовісну конкуренцію; забезпечити співпрацю між суб’єктами господарювання та органами ринкового нагляду.