gallery/gerb_.ukraine.2

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

gallery/facebook-icon-preview-1

Введите текст

gallery/си-уэт-коровы-черный-71192516
gallery/542096542 (1)
gallery/31437146-medical-sign-family-health-care-black-icon

ДЕРЖСАНЕПІДНАГЛЯД

БЕЗПЕЧНІСТЬ ХАРЧОВИХ

ПРОДУКТІВ ТА ВЕТЕРИНАРНА

МЕДИЦИНА

УПРАВЛІННЯ

ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

gallery/си-уэт-трактора-на-бе-ой-пре-посы-ке-54263188

РЕЄСТРАЦІЯ С/Г ТЕХНІКИ

gallery/depositphotos_170050100-stock-illustration-judge-gavel-icon-vector-illustration

ЗАХИСТ СПОЖИВАЧІВ

КОНТРОЛЬ У СФЕРІ

ЦІНОУТВОРЕННЯ

gallery/цены

УПРАВЛІННЯ

ДІЯЛЬНІСТЬ

УПРАВЛІННЯ

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

КОНТАКТИ

Новини

     Хвороби озимих культур взимку 2020 року

     Спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки Донецької області Слов’янського району провели обстеження посівів озимої пшениці для встановлення фітосанітарного стану.


     Помірно тепла та волога погода сприяла розвитку хвороб на рослинах озимих культур. При обстеженнях на посівах озимої пшениці та озимого ячменю ранніх строків сівби, насамперед на сильно загущених, на листках нижнього ярусу, виявлено розвиток борошнистої роси та подекуди септоріозу. Хворобами уражено 1–10 % рослин. Якщо і надалі утримуватиметься така аномально тепла погода, опади різної інтенсивності та тумани - відсоток уражених рослин може значно збільшитись. В господарствах, де частка зернових культур перевищує 55%, ризик ймовірності грибкових захворювань збільшується в рази, бо сапрофітні патогени живуть у грунті, не зважаючи на те, чи є культура чи нема. Вони можуть рік - два пережити відсутність поживного середовища у грунті - бо є поліфагами!


     Розвитку борошнистої роси сприяли:
• плюсова температура та підвищена відносна вологість повітря;
• густий стеблостій;
• завищені норми азотних добрив;
• чергування посухи з зволоженням ґрунтів;
• перепад температур.


     Моніторинг за посівами буде продовжуватись і надалі. Керівникам, агрономам господарств надаватимуться рекомендації по діагностиці хвороб озимих культур та оцінки фітопатологічного стану посівів.
Спеціалісти наголошують, що рання діагностика є важливою складовою раціонального проведення захисних заходів в період відновлення вегетації.
Для прийняття правильного рішення щодо застосування фунгіцидів хімічної групи проти хвороб слід враховувати фітосанітарний стан кожного поля, а також агроекологічні та економічні фактори. В першу чергу, більш за все, найсильніше ураженими будуть посіви озимих культур ранніх строків сівби.


     Тому сільгоспвиробникам необхідно пильно стежити за посівами озимих культур та заздалегідь вже думати про весняні обробки посівів які є обов’язковим елементом технології вирощування сільськогосподарських культур.


     Обробки необхідно проводити препаратами дозволеними до використання в Україні на поточний рік, які пройшли державну реєстрацію, додержуватись регламентів застосування пестицидів, норм витрат, способів, часу обробок, кратності і строків останньої обробки (в днях до збирання врожаю) , враховувати доцільність захисту рослин від шкодочинних об’єктів, додержуватись строків виходу людей на оброблені пестицидами площі для проведення ручних/механізованих робіт.