gallery/gerb_.ukraine.2

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

gallery/facebook-icon-preview-1

Введите текст

gallery/си-уэт-коровы-черный-71192516
gallery/542096542 (1)
gallery/31437146-medical-sign-family-health-care-black-icon

ДЕРЖСАНЕПІДНАГЛЯД

БЕЗПЕЧНІСТЬ ХАРЧОВИХ

ПРОДУКТІВ ТА ВЕТЕРИНАРНА

МЕДИЦИНА

УПРАВЛІННЯ

ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

gallery/си-уэт-трактора-на-бе-ой-пре-посы-ке-54263188

РЕЄСТРАЦІЯ С/Г ТЕХНІКИ

gallery/depositphotos_170050100-stock-illustration-judge-gavel-icon-vector-illustration

ЗАХИСТ СПОЖИВАЧІВ

КОНТРОЛЬ У СФЕРІ

ЦІНОУТВОРЕННЯ

gallery/цены

УПРАВЛІННЯ

ДІЯЛЬНІСТЬ

УПРАВЛІННЯ

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

КОНТАКТИ

Новини

     Про результати проведення лабораторних досліджень

дитячої іграшки

     Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області (далі-Головне управління), відповідно до секторального плану роботи здійснено планову перевірку характеристик продукції у суб’єкта господарювання, який реалізовує дитячі іграшки у місті Слов’янськ. Під час перевірки було встановлено, що іграшка – «Телефон, артикул 2500-1-2-6-7-9-13-14-20-21, штрих-код 6903186490013», не відповідає встановленим вимогам, тому прийнято рішення про необхідність відбору зразків продукції для проведення експертизи (випробування).


     За результатами проведеної експертизи (випробування) Державного підприємства «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» (ДП «Укрметртестстандарт»), було встановлено невідповідність встановленим вимогам. На підставі протоколу випробувань іграшок, за показником вимоги до пакування (товщина тонколистової пластмаси) не відповідає вимогам «EN 71-1:2014, ДСТУ EN 71-1:2016 (EN 71-1:2014, IDT) «Безпечність іграшок. Частина 1. Механічні та фізичні властивості». За показниками хімічної безпеки масова частка свинцю, повинна бути не більше 1000 мг/кг, але, згідно протоколу, вона дорівнює 86000 мг/кг, що не відповідає вимогам «Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 139.
За результатами проведеної перевірки через невідповідність продукції вимогам технічного регламенту до суб'єкта господарювання Головним управлінням прийняті рішення про обмеження надання продукції на ринку. Рішення виконанні повністю та результативно, шляхом утилізації продукції.


     Суб'єкт господарювання на продукцію не надав інформацію про походження продукції, в тому числі накладні чи інші документи, що дають змогу органу ринкового нагляду у ланцюгу постачання відстежити походження такої продукції та її подальший обіг, а також, визначити особу, яка поставила продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам. На підставі вищевикладеного, до суб’єкта господарювання застосовано штраф в розмірі 8500 гривень.


     Окрім того, відповідно до вимог пункту 2 «Порядку відшкодування суб'єктом господарювання вартості відібраного зразка нехарчової продукції та проведення їх експертизи (випробування)», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 р. № 921 та за результатами розгляду протоколу випробувань продукції посадовими особами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління суб’єкту господарювання надано лист про відшкодування коштів, пов’язаних з проведенням експертизи, у сумі 5844 грн. 70 коп..
Суб’єктом господарювання сплачено штраф до державного бюджету та відшкодовано кошти, пов’язані з проведенням експертизи, в повному обсязі.


     Важливо пам’ятати, діти – це найважливіше і найдорожче, тому, обираючи іграшку для дитини, піклуйтеся про її здоров’я.