gallery/gerb_.ukraine.2

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

gallery/facebook-icon-preview-1

Введите текст

gallery/си-уэт-коровы-черный-71192516
gallery/542096542 (1)
gallery/31437146-medical-sign-family-health-care-black-icon

ДЕРЖСАНЕПІДНАГЛЯД

БЕЗПЕЧНІСТЬ ХАРЧОВИХ

ПРОДУКТІВ ТА ВЕТЕРИНАРНА

МЕДИЦИНА

УПРАВЛІННЯ

ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

gallery/си-уэт-трактора-на-бе-ой-пре-посы-ке-54263188

РЕЄСТРАЦІЯ С/Г ТЕХНІКИ

gallery/depositphotos_170050100-stock-illustration-judge-gavel-icon-vector-illustration

ЗАХИСТ СПОЖИВАЧІВ

КОНТРОЛЬ У СФЕРІ

ЦІНОУТВОРЕННЯ

gallery/цены

УПРАВЛІННЯ

ДІЯЛЬНІСТЬ

УПРАВЛІННЯ

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

КОНТАКТИ

Новини

     ОБЕРЕЖНО СКАЗ!!!

     Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим перебігом, ураженням центральної нервової системи, яке проявляється у вигляді нападів нервового збудження, агресії, паралічів і є летальним, у тому числі для людей. Сказ поширений на всіх континентах, крім Антарктиди. На сьогоднішній день це захворювання зареєстровано в 113 країнах світу, причому 50,7 % від загальної кількості всіх спалахів сказу, зареєстрованих у світі, припадає на Європу, 25,5 % – Африку, 11,6 % – Азію, 12,9 % – на Америку. Рабічна інфекція завдає значних збитків у країнах з пасовищним скотарством. Європейські країни витрачають значні кошти на проведення заходів проти поширення цього захворювання серед людей і тварин. Сказ має велике соціальне значення у зв’язку з абсолютною фатальністю для людини. За оцінками ВООЗ від цієї інфекції щорічно гине понад 55 тисяч людей і більше 1 млн тварин .
На території Донецької області протягом 2017-2019 зафісовано 173 випадки сказу тварин в тому числі: в 2017 році - 73, в 2018 - 55, в 2019 - 45. Таким чином, на території області спостерігається тенденція до зниження захворюваності сказом.


     Головним управлінням Держпродспоживслужби в Донецькій області та органами виконавчої влади приділяється велика увага роботі з проведення профілактичних заходів та проведенню інформаційно-роз’янсювальної роботи серед населення щодо сказу тварин.


     Відповідно до плану протиепізоотичних заходів, кожного року на території області проводиться щеплення домашніх тварин, а саме собак та котів проти сказу. З 2018 року також проводиться пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Розповсюдження вакцини на території області проводиться наземним способом, з обов’язковим контролем ефективності споживання. Також майже у всіх містах області створені комунальні підприємства з вилову та стерилізації бродячих тварин.
Всі ці заходи є запорукою успіху в профілактиці сказу та значною мірою впливають на зниження захворюваності, як тварин, так і людей.