ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ДЕРЖСАНЕПІДНАГЛЯД

БЕЗПЕЧНІСТЬ ХАРЧОВИХ

ПРОДУКТІВ ТА ВЕТЕРИНАРНА

МЕДИЦИНА

УПРАВЛІННЯ

ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

РЕЄСТРАЦІЯ С/Г ТЕХНІКИ

ЗАХИСТ СПОЖИВАЧІВ

КОНТРОЛЬ У СФЕРІ

ЦІНОУТВОРЕННЯ

УПРАВЛІННЯ

ДІЯЛЬНІСТЬ

УПРАВЛІННЯ

ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ

КОНТАКТИ

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства / санепідситуація

     Санітарно-епідемічна ситуація щодо спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових токсикоінфекцій, захворювань на ботулізм, отруєнь грибами за 11 місяців 2020 року в Донецькій області.

     Головним управлінням Держпродспоживслужби в Донецькій області у звітному періоді прийнято участь у санітарно-епідеміологічних розслідуваннях подій та ситуацій, що становлять загрозу життю і здоров’ю, санітарному та епідемічному благополуччю населення, інформації про які надійшли від закладів охорони здоров’я, суб’єктів господарювання, що провадять господарську діяльність з медичної практики, органів виконавчої влади, у тому числі:

     Спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових токсикоінфекцій:
всього зареєстровано 4 спалахи гострих кишкових інфекцій та харчових токсикоінфекцій в яких постраждала 21 особа, у тому числі діти до 17 років – 21 особа. З загальної кількості постраждалих, госпіталізовано 17 осіб, усі діти до 17 років. Результат захворювання: усі постраждалі одужали.
Усі спалахи розслідувані, локалізовані, встановлені джерело, фактори та шляхи передачі інфекції, причини виникнення спалаху та обставини, що сприяли виникненню спалахів.

     Захворювань на ботулізм:

Зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм з кількістю постраждалих – 3 особи, усі дорослі. Результат захворювання: 2 особи одужали, 1 особа – померла. Причини захворювання: вживання дикорослих грибів – 2 випадки, вживання консервованої продукції домашнього виготовлення – 1 випадок.

     Отруєння грибами:

Зареєстровано 7 випадків отруєння грибами з кількістю постраждалих 7 осіб, у тому числі дітей до 17 років – 3 особи. Кількість госпіталізованих – 7 осіб, у тому числі дітей до 17 років – 3 особи. Результат захворювання: усі постраждалі одужали. Усі випадки пов’язані з вживанням дикорослих грибів.